Jerusalem meets Kuráž

Festival Dny Jeruzaléma / Days of Jerusalem letos již počtvrté pražskému publiku přiblíží uměleckou scénu Jeruzaléma – města proslulého složitými dějinami a zároveň mimořádnou kreativitou. Multižánrový festival nadále poskytuje platformu pro dialog umělců a publika bez ohledu na původ a vyznání.

Letošní ročník festivalu se pořádá ve Stromovce na Praze 7 a Kuráž u toho nesmí chybět!

Kuráž se tedy přidala k řadě dalších subjektů ze „sedmičky“, které v partnerství s festivalem tvoří jeho program. Pod jejím dohledem vznikl kurátorský výběr současných mladých jeruzalémských designérů, zejména šperkařů, kteří budou na Dnech Jeruzaléma prezentováni v dialogu s těmi „kurážními“ , českými. Příjemnou festivalovou novinkou je, že si krásné kousky budete moci i odnést domů.

„Jeruzalémský design mě fascinuje dvojím způsobem: v některých věcech je opravdu jiný, výrobky, vzniklé ve spolupráci arabských a židovských žen za sebou mají silný příběh. Zároveň je ale až neuvěřitelně podobný tomu českému – má smysl pro humor a krásné řemeslné zpracování,“ říká Michala, zakladatelka Kuráže. „Určitě přijďte tvorbu těchto dvou scén porovnat na vlastní oči. Třeba ze společné prezentace vznikne dlouhodobější spolupráce Kuráže a jeruzalémských designérů.“ A abyste věděli na cos e máte těšit, koukněte do záložky Dny Jeruzaléma najdete tam ukázky děl některých umělkyň.

Každopádně – stejně jako Dny Jeruzaléma, i Kuráž je místem setkávání.

Kuráž ®

web crafted and cherished by 2046